Amin Zendeganiامین زندگانی

مشخصات امین زندگانی
Amin Zendegani
نام : امین زندگانی
محل زندگی :
تاریخ تولد : July 28, 1972     (‏ ششم مرداد 1351‎)
محل تولد : Tehran,Iran
حرفه : Actor
زندگینامه امین زندگانی
امین زندگانی
فارغ التحصیل ادبیات نمایشی و همسر سابق مینا لاکانی می باشد.
امین زندگانی به تازگی با الیکا عبدالرزاقی (بازیگر) ازدواج کرده است.

امین زندگانی سال ۱۳۵۱ در خانواده‌ای هنرمند و آشنا به موسیقی در تهران متولد شد. پدرش، سیاوش زندگانی، از اساتید برتر موسیقی بود که در سال۱۳۸۲ به دیار باقی شتافت. برادرش امید زندگانی نیز مدت هاست که در عرصه موسیقی فعالیت می کند و آلبومی را نیز با صدای خود روانه بازار کرده ‌است. اما امین به دلیل مشغله‌های کار و تحصیل به این هنر علاقه چندانی (البته برای فراگیری) نشان نداد، تا این که بالاخره به فراگیری نواختن فلوت و نیز گیتار پرداخت و هم اکنون نیز به عنوان یکی از خوانندگان گروه هفت فعالیت می کند.

امین سال ۱۳۷۰ با ورود به دانشگاه هنر و تحصیل در رشته تئاتر وارد عرصهٔ هنر شد و به ترتیب در نمایش‌های «همسرایی مختار» (محمود عزیزی)، «خروسک پریشان» (داوود کیانیان)، «بازی تابلوی آخر» (نصرالله قادری)، «به من دروغ بگو» (امین زندگانی)، «دو مرد بر یک نیمکت» (بهاء صدر)، «سرخ سوزان» (چستا ثیری) «مرغ دریایی» (اکبر زنجانپور) به فعالیت پرداخت. از سال ۱۳۷۴ با بازی در سریال «وکلای جوان» (بهرام کاظمی)، کار در مقابل دوربین را آغاز کرد و در سریال‌های «به سوی پیروزی» (سیروس مقدم)، «راه سوم» (قاسم جعفری)، «روزگار جوانی» (اصغر توسلی)، «همسفر» (قاسم جعفری)، «چند دقیقه زندگی» (حسینی خواه)، «معصومیت از دست رفته» (داوود میرباقری)، «نوعروس» (بیژن میرباقری)، «طلسم شده» (داریوش فرهنگ) به ایفای نقش پرداخت. او همچنین در فیلم‌های سینمایی متعددی مانند «زن شرقی»، «آدمکها»، «بازیگر» و ... حضور یافت.

زندگانی در سال ۱۳۷۴ جایزهٔ بهترین بازیگر مرد از جشنوارهٔ تئاتر فجر را دریافت کرد و در سال ۱۳۸۰ دومین بازیگر منتخب مردم از بین سریال‌های پخش شده (در طول ۴ سال) از شبکه سوم سیما شد.
Amin Zendegani's Biography

Comments

FacebookTwitterGoogle+Pinterest