Asal Badieeعسل بديعی

مشخصات عسل بديعی
Asal Badiee
نام : عسل بديعی
محل زندگی : Shahrak Gharb,Tehran
تاریخ تولد : May 09, 1977     (‏ نونزدهم اردیبهشت 1356‎)
محل تولد : Tehran,Iran
حرفه : بازيگر
زندگینامه عسل بديعی
عسل بديعی
دارای ليسانس تغذيه از دانشگاه آزاد اسلامي می باشد و سه ترم از دوره نمايش را در دانشگاه آزاد اسلامی گذرانده است.
او همسر سابق فریبرز عرب نیا است.

عسل بديعی فعالیت سینمایی خود را با بازی در فیلم "بودن یا نبودن" به کارگردانی کیانوش عیاری در سال ١٣٧٦ شروع کرد
و با بازی در اولین فیلم سینمایی اش به شهرت رسید.
عسل بدیعی در فیلم‌هایی چون «دست‌های آلوده» سیروس الوند، «هفت پرده» فرزاد مؤتمن، «از صمیم قلب» بهرام کاظمی، «شمعی در باد» پوران درخشنده، «پروانه‌ای در مه» محمدجواد کاسه‌ساز، «سربلند» سعید تهرانی و «روز هشتم» ایفای نقش کرده است.
مرگ

عسل بديعی بازیگر جوان سینما و تلویزیون ابتدا بعد از ظهر روز دهم فروردين در منزلش دچار سردرد، حالت تهوع و افت فشار خون شدید می شود و گروه اورژانس برای کمک به بهبود وضعیت جسمانی این بازیگر اقدام هایی انجام می دهد، اما با وخیم شدن حال وی، ابتدا به بیمارستان بهمن و سپس بیمارستان کیان منتقل می شود. اما در نهایت با تشخیص احتمال مسمومیت دارویی و تشخيص ندادن علت درحالي كه مسموميت و اوردوز به هيچ وجه از علائم وي نبوده، شب يازدهم عسل بدیعی در بخش ای سی یو بیمارستان لقمان حکیم بستری می شود.

سپس در بيمارستان لقمان ساعت 12 ظهر مرگ مغزي وي تاييد شد و علت مرگ هم طي بررسي هاي اوليه پارگي عروق مغزي و به دنبال آن خونريزي مغزي مشخص شده است و ايست تنفسي وي در اين وضعيت مزيد برعلت شد و وي براي اهداي اعضا به بيمارستان مسيح دانشوري منتقل شد.

عسل بديعی طبق موافقت خانواده اش و طبق خواسته خودش براي اهدا اعضايش آن هم در جشن نفس، همه ي نسوج و بافت هاي قابل اهدا و همه ی اعضای داخلي از جمله كليه، كبد، قلب و ريه اش اهدا شد.
اهدای اعضای عسل بدیعی در حالی است که این بازیگر در سال 1376 با بازی در فیلم سینمایی "بودن یا نبودن" ساخته کیانوش عیاری (فیلمی که درباره دختری بود که نیاز به پیوند عضو داشت) به شهرت رسید.

نهایتا مراحل مختلف اهدای عضو عسل بدیعی صبح 15 فروردین‌ماه در بیمارستان مسیح دانشوری به پایان رسید و پیکر این بازیگر را از بیمارستان لقمان بیرون آوردند و سپس ساعت 9:30 صبح یکشنبه 18 فروردین ماه از مقابل تالار وحدت به سوی قطعه هنرمندان در بهشت زهرا (س) تشییع شد. روحش شاد و یادش گرامی باد.
Asal Badiee's Biography

Comments

FacebookTwitterGoogle+Pinterest