Elham Hamidiالهام حمیدی

مشخصات الهام حمیدی
Elham Hamidi
نام : الهام حمیدی
محل زندگی : Tehran, Iran
تاریخ تولد : November 29, 1977     (‏ هشتم آذر 1356‎)
محل تولد : Tehran, Iran
حرفه : بازیگر
زندگینامه الهام حمیدی
الهام حمیدی
فارغ التحصیل رشته حسابداری از دانشگاه رودهن می باشد.
دو برادر دارد که از خودش کوچکترند.
وی حدوداً هشت سال است که ازدواج کرده است اما همسرش در زمینه هنری فعالیت نمی کند. از هفت سالگی در تئاترهای مدرسه شرکت می‌کرد، چرا که در خانواده‌ای هنردوست به دنیا آمده است. پدرش در تئاتر فعالیت می‌کرد و همین امر باعث شد که وی از کودکی با هنر بازیگری آشنا شود. او یک شبه ره صد ساله نرفت، بلکه پله‌های ترقی را یکی‌یکی طی کرد تا الهام حمیدی شد.

بیشتر مردم او را با (پروانه) سریال (مسافری از هند) می‌شناسند. وی پیش از این ‌که وارد دنیای بازیگری شود، به کلاس‌های بازیگری رفت و همان کلاس ها بود که برای بازی در "آوايی در گلستان" به کارگردانی رامين لباسچي انتخاب شد. حمیدی در سال 1384 با گرفتن تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن از جشن خانه سینما برای بازی در فیلم "خیلی دور خیلی نزدیک" توانست توانایی‌های خود را به اثبات برساند.

الهام حمیدی تاکنون در فیلم های سینمایی چون: دنيا (۱۳۸۰)، تيک (۱۳۸۰)، وعده ديدار (۱۳۸۲)، خيلي دور، خيلي نزديک (۱۳۸۳)، شهر آشوب (۱۳۸۴)، سرگيجه (۱۳۸۵)، بچه هاي ابدي (۱۳۸۵)، محيا (۱۳۸۶)، ملک سليمان (۱۳۸۷)، دلداده (۱۳۸۷)، سه درجه تب (۱۳۸۹)، اخلاقتو خوب كن (۱۳۸۹)، راه بهشت (۱۳۹۰)، گهواره‌اي براي مادر (۱۳۹۱) و سریال هایی چون: زیر تیغ (۱۳۸۵)، شهریار (۱۳۸۵)، یوسف پیامبر (۱۳۸۷)، آخرین دعوت (۱۳۸۷)، تبریز در مه (۱۳۸۹)، مختار نامه (۱۳۸۱-۱۳۸۹)، موج و صخره (۱۳۸۹)، شوق پرواز (۱۳۸۹-۹۰) و راز پنهان (۱۳۹۱) به ایفای نقش پرداخته است.

گفتنی است که
حمیدی علاوه بر بازیگری، نقاشی را نیز بسیار دوست دارد و آثار زیبایی را هم خلق می‌کند.
Elham Hamidi's Biography

Comments

FacebookTwitterGoogle+Pinterest