Javad Razavianجواد رضویان

مشخصات جواد رضویان
Javad Razavian
نام : جواد رضویان
محل زندگی : Tehran,Iran
تاریخ تولد : July 28, 1975     (‏ ششم مرداد 1354‎)
محل تولد : Qom,Iran
حرفه : بازیگر و کارگردان
زندگینامه جواد رضویان
سید جواد رضویان، مرد خوش خنده ی مجموعه های طنز و سینمای ایران، بچه سلسبیل است و از طرف مادری یزدی است و از طرق پدری قمی و اصالتا یزدی است. رضویان متاهل و دارای یک دختر است. او فارغ التحصیل رشته ی نقاشی است و سبک نقاشی اش الیستراسیون است. درسش خوب بوده اما در دوره ی راهنمایی یا باید از سردخانه ها بیرون می کشیدنش یا از زیر تابوت شهدا چون عاشق اعزام به جنگ بوده است.

جواد رضویان به طور اتفاقی وارد رشته بازیگری شده، سال اول دانشگاه با مهران غفوریان،
امیر غفارمنش و بیژن بنفشه خواه همکلاس بوده و به کمک آنها وارد این رشته شده است. او از سال 1373 به طور جدی در عرصه بازیگری مشغول به کار شده است. در مجموعه‌های متعددی از جمله "سیب خنده"، "مجید دلبندم" و "باغچه مینو"... ایفای نقش کرده است. او با مجموعه "سیب خنده" به تلویزیون آمد. ولی با مجموعه طنز "پاورچین" به کارگردانی مهران مدیری به موفقیت رسید و در "جایزه بزرگ" این موفقیت را تکرار کرد. او چند تجربه کارگردانی هم داشته که البته نتوانست در این زمینه موفقیت‌هایی که در عرصه بازیگری بدست آورده بود را تکرار کند.

جالب است بدانید که جواد رضویان نسبت به سیامک انصاری، مهران مدیری و رضا عطاران آلرژی وحشتناکی دارد و نمی تواند بدون آنکه بخندد روبرویشان بازی کند! و رضویان یک طوطی برزیلی دارد و عاشق رنگ نارنجی است.
Javad Razavian's Biography

Comments

FacebookTwitterGoogle+Pinterest